Všeobecné informácie

MIESTO KONANIA

PALACE ART HOTEL PEZINOK
Mladoboleslavská 1114/5
902 01 Pezinok
Slovenská republika

https://www.palacearthotel.sk/sk/

Parkovanie počas kongresu bude možné pred budovou hotela resp. na vyhradenom odstavnom parkovisku. Parkovanie je grátis.

Palace Art Hotel Pezinok s grófskou umeleckou atmosférou rodu Pálffyovcov dáva osemsto ročnému zámku život. Energiu kolobehu ľudských dní, záhradu štyroch ročných období a priestor storočí. Kultivované súkromie pre klientov v pohodlí izieb a apartmánov.

História Zámku Pezinok

Zámocký kruh sa uzatvára. Pôvodne vodný hrad s dvojitými múrmi a vodnými priekopami bol vo svojich začiatkoch, v 13. storočí, sídlom veľmožov zo Svätého Jura a Pezinka. Takmer osemsto rokov slúžil ako znak bohatstva a moci. Prvá písomná zmienka o obrannom hrade je z roku 1271. V 14. a 15. storočí tunajší grófi bránili kráľa pred Turkami i husitmi. Tristo rokov vládli, kým nevymreli po meči. Potom sa tu striedali majitelia, priaznivci i neprajníci kráľov, vlastnili ho i samotní vladári. Až rod Pálffy prestaval hrad v Pezinku do zámockej podoby. A posledný z nich, Ján, zanechal v zámku jedinečné zbierky. Po jeho smrti, pred viac ako 110 rokmi, sa mali stať základom múzeí Zámku Pezinok… Zánik Rakúska – Uhorska a vznik Československa, i dve svetové vojny, priniesli zlé časy. V roku 1930 Pálffyovci zámok predali mestu. V tom čase bol už v zdevastovanom stave. Od roku 1936 tu fungovalo Slovenské vinohradnícke družstvo, neskôr štátne Vinárske závody. Odkaz posledného Pálffyho napĺňa Štefan, prvý z majiteľov zámku rodu Šimákovcov. Filantrop, ktorý zveľadil nielen zámok, ale sprístupnil vlastné zbierky umeleckého skla, histórie…

 

UBYTOVANIE

UBYTOVANIE zabezpečuje Progress CA, s.r.o. 

Rezervácia ubytovania možná do 31.08.2023 alebo do naplnenia ubytovacích kapacít, vyplnením registračného formulára.
Počet miest v hoteloch je obmedzený, odporúčame včasnú objednávku.

Jednolôžková izba Dvojlôžková izba
Vinársky Dom od 76,- EUR od 87,- EUR
Penzión pod Kláštorom od 68,- EUR od 95,- EUR
Hotel Rozálka od 75,- EUR od 90,- EUR
Hotel Tilia od 112,- EUR od 119,- EUR

BRATISLAVA

Bratislava – krásavica na Dunaji

Bratislava je hlavné mesto Slovenskej republiky a s počtom viac ako 475 000 tisíc obyvateľov je zároveň najväčším mestom Slovenska. Patrí medzi najmladšie európske metropoly a stále sa dynamicky rozvíja. Súčasná Bratislava ponúka bohaté možnosti kultúrneho vyžitia, zábavy, ale aj športových či rekreačných aktivít priamo v meste alebo v blízkom okolí. Je vyhľadávanou destináciou pre milovníkov kultúry, ako aj dobrého jedla a vína, ktoré sa pestuje v neďalekých Malých Karpatoch.

Medzi hlavné dominanty mesta patrí Bratislavský hrad, ktorý čnie nad Dunajom, a z ktorého nádvoria je nádherný výhľad na veľkú časť Bratislavy. Záhrady v okolí hradu sú vhodné na prechádzky a relax po náročnom dni.

Neďaleko hradu stojí Dóm sv. Martina, korunovačná katedrála rakúsko-uhorských panovníkov z čias monarchie. Je neprehliadnuteľnou historickou dominantou Bratislavy nachádzajúcou sa v dosahu starodávnych kľukatých uličiek v historickom centre mesta. Milovníci histórie a sakrálneho umenia by si nemali nechať ujsť príležitosť pozrieť si túto katedrálu nielen zvonku, ale aj zvnútra.

Michalská brána je jedinou existujúcou bránou zo štyroch pôvodných vstupných brán do Starého Mesta Bratislavy. Práve touto bránou vstupujú do srdca mesta ľudia nepretržite už od 14. storočia. Výnimočná súčasť pôvodného bratislavského opevnenia je aj skvostom viacerých stavebných štýlov. Výstup na vežu poskytuje nádherný kruhový výhľad na Bratislavu a okolie. V blízkosti veže sa nachádza množstvo výborných reštaurácií , kaviarní a barov.

Vyhliadková veža, bar aj reštaurácia. To všetko v sebe zahŕňa jeden zo symbolov Bratislavy – most SNP s vyhliadkovou vežou UFO. 95 metrov nad hladinou Dunaja si pochutnáte na  zaujímavom menu s príjemnou obsluhou. Nad reštauráciou sa nachádza vyhliadková terasa s ponukou úžasnej panorámy Bratislavy.

Kostol svätej Alžbety (známky ako Modrý kostolík) je secesná sakrálna stavba v bratislavskom Starom Meste.
Modrý kostolík stojí na okraji centra Bratislavy na Bezručovej uliciKostol bol postavený v rokoch 1909 až 1913 podľa projektu budapeštianskeho architekta Ödöna. Patrí medzi ikonické stavby hlavného mesta, čo mu vynieslo aj miesto v bruselskom parku európskych dominánt Mini-Europe, kde reprezentuje Slovensko.

Bratislavský downtown

Moderný kontrast k historickému centru hlavného mesta, označovaný aj ako nové centrum Bratislavy. Nachádza sa pri nábreží Dunaja, na pomedzí Starého Mesta, Ružinova  a Petržalky. Mrakodrapy majú sebavedomý a moderný dizajn a vytvárajú novú atraktívnu panorámu mesta. Návrhy jednotlivých veží pochádzajú od renomovaných architektov, vrátane slávnej iracko-britskej dekonštruktivistickej architektky Zahy Hadid.